Söndagen den 26 september 2021 - klockan 23:17
Förstasidan
Artiklar

« Föreg. Nästa »

Att kontakta skolan och personalen


Renée Eklund 2011-08-25

Välkommen till
Kövra Byskola
Kövra 356
845 72 Oviken

Telefon nummer 072-0583751


Rektor
Monica Lekedal
rektor.kovra@gmail.com
072-0583751

Personal i skolan:

Malin Eriksson, lärare 
malin.a.eriksson@zonline.se

Ia Svärd, lärare
ia.svard@zonline.se

Renée Eklund, lärare
renee.eklund@zonline.se

Petra Näs, lärare och speciallärare
petra.nas@zonline.se

Christine Alme, engelskalärare samt resurs
christine.alme@kovraskola.se

Anna Itzighel, lärare franska
anna.itzigehl@hotmail.se

Marit Wasara Larsson, textilslöjdslärare, klassresurs samt fritidspersonal
maritwasaralarsson@gmail.com

Nils-Erik Olausson, trä- och metallslöjdslärare
nilserik.olausson@gmail.com

Elina Hellman, resurs F-1 samt fritidspersonal
elina.hellman@hotmail.com

Carolin Aspenby, elevassistent F-1
carolin.aspenby@hotmail.com

Amanda Jakobsson, elevassistent 2-3
Jakobssonamanda99@gmail.com

Marléne Mattes, elevassistent 4-6 samt fritidspersonal
marlene.mattes@zonline.se

Hanna Mattes Wikholm, elevassistent 4-6
h.mattes1999@gmail.com

Lars Schill, kock
lars.schill@zonline.se


Tipsa en vän     Skriv ut



Sök Sökhjälp
Publicerade
Arkiv

Tipsa redaktionen
Skicka insändare

Kalender

Tisdag 28/9
Fotografering
Onsdag 29/9
Matråd
Onsdag 6/10
Elevråd
Måndag 1/11
Läslov
Måndag 15/11
Läsvecka 1

Bergs kommun

Skolverket

















Kövra Byskola
Ansvarig utgivare:   Monica Lekedal
Webmaster:   Sonja Wredendal
Redaktion:   Renée, Karin, Monica, Sonja